Papyrus utrzymuje wiodącą pozycję w swoich branżch w Europie kontynentalnej

Zgodnie z zapowiedzią OptiGroup zamknęła transakcję sprzedaży swojej niemieckiej firmy zajmującej się dystrybucją papieru, Papyrus Deutschland GmbH & Co KG, z firmą Investimentos, Participações e Gestão, S.A. (Inapa), która zamierza połączyć działalność z niemiecką spółką zależną od Papier Union GmbH. Zamknięcie transakcji nastąpiło 31 lipca 2019 roku.

Jak stwierdzono, niemiecki rynek dystrybucji papieru był pod silną presją w ostatnich latach i konieczne jest, aby tradycyjni sprzedawcy papieru dokonali restrukturyzacji i wzmocnienia swojego biznesu, jak również oferty dla klientów, aby móc skutecznie konkurować. OptiGroup jest przekonana, że ​​połączenie Papier Union i Papyrus Deutschland GmbH Co KG stworzy silniejszą platformę dla klientów, dostawców i pracowników w Niemczech.

Ogłoszenie to nie wpływa na pozostałe 17 rynków, na których Papyrus prowadzi swoją działalność. Firma Papyrus nadal utrzymuje wiodącą pozycję jako dostawca usług i rozwiązań w Europie kontynentalnej, takich jak Benelux, Nordics, Szwajcaria i Europa Wschodnia.

 „Oferujemy naszym klientom atrakcyjny asortyment wysokiej jakości produktów oraz kreujemy dodatkową  wartość w połączeniu z usługami i niezawodnymi rozwiązaniami logistycznymi. Nasi pracownicy Papyrus nadal w całości oddani są budowaniu silnych relacji biznesowych z naszymi klientami i dostawcami.” - Niklas Järbur, Business Area Head Printing & Creative Solutions and Managing Director of Papyrus.

Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, skontaktuj się z:

Niklas Järbur, Business Area Head Printing & Creative Solutions and Managing Director of Papyrus, tel.: +46 1051 72981 lub e-mail: niklas.jarbur@papyrus.com.

PDF