Vide un papīrs

Izejmateriālu izcelsmes kontrole:FSC® un PEFC™ ​

Visas Papyrus tirdzniecības kompānijas ir ieguvušas FSC® sertifikātu, tāpat kā Papyrus aplokšņu rūpnīca. Papyrus Switzerland bija pirmais šāda veida sertificētais tirgotājs Eiropā. Šī agrīnā apņemšanās bija skaidrs signāls, ka mēs uzņemamies atbildību par savu nozari. Arī šodien mēs joprojām ievērojam šo apņemšanos, kas vērsta uz atbildīgu mežsaimniecību un FSC® vadošo lomu, šo sertifikācijas sistēmu atbalsta un finansē vides organizācijas, sociālās kustības un citi uzņēmumi. Papyrus strādā tikai ar atbildīgiem piegādātājiem, kuru iepirkumu procesi ir pilnībā caurredzami. Iegūts FSC® sertifikāts ir spēcīgs arguments piegādātāja izmantošanai, pat ja tas nav vienīgais ilgtspējīga iepirkuma kritērijs. Par nožēlu jāteic, ka FSC® sertifikācija ne visur bauda plašu atpazīstamību. Šobrīd sertificēta tikai neliela daļa pasaules mežu. Par laimi, Papyrus uztur ilgtermiņa attiecības ar daudziem saviem piegādātājiem, ļaujot mūsu klientiem izvēlēties piemērotāko FSC® papīru jebkuram drukātā materiāla veidam. Mēs piedāvājam pat dažādu veidu kartonu, aploksnes un biroja papīru, un katru gadu mūsu piedāvājums tiek papildināts.

FSC®​ - kvalitātes standarta noteikšana

Kā starptautiska bezpeļņas nevalstiskā organizācija FSC® veicina videi draudzīgu, sociāli iederīgu un ekonomiski dzīvotspējīgu pasaules mežu pārvaldīšanu. Tāpat tā veicina tādas koksnes mārketingu, kas ražota videi draudzīgā un sociāli atbildīgā veidā. FSC® darbojas dažādās sfērās, sākot no mežu kā "planētas plaušu" saglabāšanas un beidzot ar darba apstākļu uzlabošanu mežsaimniecībā un vietējo iedzīvotāju īpašumtiesību aizsardzību. Lai risinātu šos jautājumus ilgtermiņā, FSC® kļuva par pirmo organizāciju pasaulē, kas izstrādāja sistēmu saudzīgas mežsaimniecības sertifikācijai. FSC® shēma ietver uzraudzības mehānismus katrā vērtību ķēdes posmā tieši līdz gala klientam. Tādējādi produkti, kam ir FSC® marķējums, ir sīki un smalki dokumentēti. Klienti var būt droši, ka koksne, kas izmantota viņu produktos, ir iegūta saudzīgi pārvaldītos mežos un nav iegūta nelikumīgos vai apšaubāmos darījumos. Izejmateriāli no sertificētiem avotiem.

No kurienes nāk izejmateriāli, ko izmanto papīra ražošanā? Kā produkts nonāk līdz klientam?

FSC® sertifikācija sniedz nepārprotamu atbildi uz abiem šiem jautājumiem. Ražošanas ķēdes sākuma posmā tiek piešķirts meža apsaimniekošanas (FM) sertifikāts. Tas tiek izsniegts tikai saudzīgi apsaimniekotiem mežiem, stingrā saskaņā ar FSC® vadlīnijām. Izejmateriāla ceļš cauri visam apstrādes rocesam līdz pat tirdzniecībai, tiek reģistrēts tā saucamajā piegādes ķēdē (CoC). Katram posmam (uzņēmumam) šinī ķēdē ir stingri jāatbilst prasībām. Katru posmu regulāri pārbauda neatkarīgi auditori. Tikai sertificētiem uzņēmumiem ir atļauts izmantot tik ļoti pieprasīto FSC® marķējumu uz saviem produktiem.

Pēc FSC® par otru svarīgāko mežu sertifikācijas shēmu kļuva Mežu Sertifikācijas Shēmas Apstiprinājuma Programma (PEFC™). PEFC™ dibināja Eiropas kokmateriālu industrija sadarbībā ar mežu īpašniekiem.PEFC™ sertifikācija nodrošina vienotu daudzu nacionālo, iekšzemes un reģionālo sertifikācijas programmu apstiprinājumu un savstarpēju atzīšanu. Piemēram, PEFC™ atzīst Savienoto Valstu, Kanādas, Āzijas sertifikācijas programmas par līdzvērtīgām un tādēļ atļauj virzīt šādas preces Eiropas tirgū PEFC™ paspārnē. PEFC™ ir saistīts ar ilgtspējīgu mežu pārvaldību saskaņā ar mežu īpašnieku interesēm. Mežu izvērtēšanas kritēriji atšķiras no FSC®, bet nav nekādas atšķirības metodēs, kas tiek izmantotas produktu ražošanas un mārketinga uzraudzīšanai piegādes ķēde. Sertifikāciju veic neatkarīgs trešās puses auditors. Dažiem Eiropas mežiem ir gan FSC®, gan PEFC™ sertifikāti. Ideālā variantā šie abi sertifikāti varētu tikt savstarpēji atzīti, tomēr tuvākajā laika tas nav gaidāms. Papyrus Latvija jau gadiem ilgi ir FSC® sertificēts uzņēmums, sākot ar 2014. gada janvāri Papyrus Latvija ir pievienojies vienotajam grupas sertifikātam, ar reģistrācijas numuru SQS-COC-100158-N, derīgs līdz 17.03.2027. Klikšķiniet šeit, lai aplūkotu. Papyrus Latvija ar 2014. gada janvāri ir ieguvis arī PEFC™ sertifikātu, reģistrācijas numurs SQS-PEFC-COC-34519, kurš derīgs līdz 28.02.2023. Klikšķiniet šeit, lai aplūkotu.

         

Jaunumi

Esiet informēti par Papyrus jaunumiem! 

Lasīt vairāk