Regulamin sprzedaży przez Internet

Sklep internetowy, działający pod adresem www.papyrus.pl prowadzony jest przez Papyrus Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wołoskiej 9, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie,  XXIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000008986; NIP 779-00-00-505; Wysokość kapitału zakładowego 12.106.500 PLN.
Regulamin określa zasady realizowania sprzedaży towarów poprzez sklep internetowy dla Klientów firmy Papyrus      Sp. z o. o.

Słownik
1.    Umowa sprzedaży- umowa sprzedaży zawarta na odległość za pośrednictwem strony internetowej www.papyrus.com pomiędzy Klientem a Sprzedawcą.
2.    Sprzedawca- Papyrus sp. z o.o. w Warszawie ul. Wołoska 9, KRS 0000008986; NIP 779-00-00-505. 
3.    Sklep internetowy- sklep oferujący do sprzedaży towary w nim zaprezentowane znajdujący się na stronie internetowej www.papirus.com/pl. 
4.    Klient- osoba fizyczna, osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej, osoba prawna posiadająca konto w sklepie internetowym, zweryfikowana przez Papyrus i wpisana do bazy Klientów stałych. 
5.    Konsument- osoba fizyczna dokonująca ze sprzedawcą czynności prawnej ( umowa sprzedaży) nie związanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową. 
6.    Przedsiębiorca- podmiot prowadzący działalność gospodarczą lub zawodową i dokonujący czynności prawnej ( umowa sprzedaży) związanej bezpośrednio z prowadzoną działalnością. 
7.      Przedsiębiorca na prawach konsumenta- podmiot prowadzący działalność gospodarczą lub zawodową i dokonujący czynności prawnej ( umowa sprzedaży) nie związanej bezpośrednio z prowadzoną przez siebie działalnością. 
8.    Rejestracja- zespół czynności opisanych w Regulaminie mających na celu założenie konta w sklepie internetowym.
9.    Hasło- ciąg znaków służący rejestracji a następnie logowaniu do konta w sklepie internetowym , zabezpieczający dostęp do konta klienta przed osobami trzecimi. 
10.    Konto Klienta- indywidualny dla każdego Klienta panel, uruchomiony przez Sprzedawcę na jego rzecz po dokonaniu rejestracji na stronie internetowej, a służący realizacji zamówień towarów oferowanych do sprzedaży na stronie internetowej. 


Postanowienia ogólne

1.    Zamówień w sklepie internetowym może dokonywać wyłącznie Klient posiadający Konto Klienta. 
2.    Zamówienia mogą być składane za pośrednictwem strony internetowej www.papyrus.com, mailowo lub telefonicznie. 

3.    Przedmiotem transakcji są produkty prezentowane przez Sprzedawcę na stronie www.papyrus.pl, których dostawy są         realizowane z magazynu Sprzedawcy.
4.    Zamieszczone na stronach sklepu informacje i ceny są jedynie zaproszeniem do składania ofert w rozumieniu art. 71 Kodeksu Cywilnego i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. W szczególności informacje o dostępności produktów nie są podstawą do traktowania zawartości sklepu internetowego jako oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
5.    Wszystkie propozycje cen prezentowane na stronie internetowej sklepu podawane są w polskich złotych (PLN) i nie zawierają podatku VAT. Do cen prezentowanych w sklepie Internetowym zostanie na fakturze doliczony podatek VAT oraz opłata dystrybucyjna w wysokości 3.5% wartości zamówienia.

6.    Cena podana w formularzu zamówienia jest wiążąca w chwili potwierdzenia  zamówienia.

7.    Cena produktu, który w chwili zamówienia jest niedostępny, może ulec zmianie.

8.    Sprzedawca zastrzega sobie prawo do zmiany ceny produktów znajdujących się w ofercie, wprowadzania oraz ich wycofania z oferty, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych.
9.    Zamówienia dokonywane za pośrednictwem strony internetowej złożone w dni powszednie po godz. 17.00, w soboty, w niedziele oraz w święta będą rozpatrywane następnego dnia roboczego.
10.    Złożenie zamówienia jest wiążące w chwili, gdy na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail Klienta trafi informacja  zwrotna od Sprzedawcy potwierdzająca złożenie zamówienia.
11.    Sprzedawca zastrzega sobie prawo do weryfikacji zlecenia. W przypadkach budzących uzasadnione obawy oraz gdy nie jest przestrzegany niniejszy Regulamin Sprzedawca ma prawo odstąpić od realizacji zlecenia o czym niezwłocznie informuje Klienta.
12.    Dostawa towaru nastąpi z wykorzystaniem firm realizujących dostawę dla Sprzedawcy niezwłocznie po skompletowaniu całego towaru zgodnie z harmonogramem zamówień i dostaw Sprzedawcy dostępnym na stronie www.papyrus.com/pl.
13.    Sposób realizacji płatności Klienta jest tożsamy z ogólnymi warunkami płatności (termin płatności, limit) Klienta względem Sprzedającego.
14.    Klient ma możliwość korzystania ze sklepu internetowego jedynie po akceptacji warunków Regulaminu.

15.    Klient ma prawo do nieodpłatnego dostępu, odtwarzania i utrwalania niniejszego Regulaminu (link do pobrania u dołu strony).


Warunki świadczenia usług

1.    Dostęp do sklepu internetowego mają wyłącznie osoby zarejestrowane za pomocą formularza rejestracyjnego na stronie www.papyrus.pl i zaakceptowane przez Sprzedawcę.
2.    Klient zobowiązany jest przy rejestracji do podania wszelkich danych niezbędnych do weryfikacji Klienta oraz do zawarcia umowy, które określone są w formularzu rejestracyjnym na stronie www.papyrus.com/pl.
3.    Sprzedawca zastrzega sobie możliwość odmowy rejestracji Klienta, jeśli nie spełnia on warunków zawartych    w niniejszym Regulaminie co potwierdza zaznaczając odpowiednie pole w formularzu. 
4.    Sprzedawca zastrzega sobie możliwość wstrzymania dostępu do sklepu internetowego i realizacji zamówienia złożonego za pośrednictwem sklepu, celem przeprowadzenia prac konserwacyjnych i serwisowych o czym niezwłocznie informuje.
5.    Klient powinien korzystać z przeglądarki internetowej akceptującej tymczasowe pliki internetowe Cookies.


Zawarcie i rozwiązanie umowy

1.    Sprzedaż towarów z aktualnej oferty asortymentowej Sprzedawcy następuje po złożeniu przez Klienta zamówienia  w sklepie internetowym, przez pocztę email lub telefonicznie. Momentem zawarcia umowy sprzedaży towaru między Sprzedawcą a Klientem jest moment, w którym Klient, drogą elektroniczną otrzyma potwierdzenie przyjęcia zamówienia do realizacji z potwierdzeniem ceny towaru i terminu dostawy.
2.    Klient może składać zamówienie 7 dni w tygodniu 24 h na dobę z wykorzystaniem strony internetowej i poczt email. Zamówienia drogą telefoniczną mogą być składane w dni robocze w godzinach pracy Sprzedawcy tj: 9.00-17.00.
3.    Zamówienie może zostać przyjęte do realizacji jedynie po zapoznaniu się przez Klienta i po akceptacji niniejszego Regulaminu co Klient potwierdza zaznaczając stosowne miejsce w formularzu lub co potwierdza sprzedawca w wiadomości email przyjmującej zamówienie do realizacji. Sprzedawca nie przyjmie zamówienia do realizacji jeżeli Klient nie złoży oświadczenia o zapoznaniu się i akceptacji niniejszego Regulaminu.
4.    Login i hasło oraz dane handlowe takie jak ceny i stany magazynowe stanowią tajemnicę handlową Sprzedawcy
i Klient zobowiązuje się do jej przestrzegania od chwili zalogowania się na stronie, a w szczególności Klient zobowiązuje się, że nie będzie udostępniać loginu i hasła osobom nieupoważnionym.
5.    Za straty wynikające z nienależytych działań ochrony loginu i hasła odpowiada Klient.
6.    Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązań wynikających  z niniejszego Regulaminu, o ile jest spowodowane okolicznościami, na które sprzedawca nie miał wpływu mimo
zachowania należytej staranności (siła wyższa). W przypadku siły wyższej realizacja zamówienia zostanie zawieszona na okres równy okresowi działania siły wyższej powiększony o okres niezbędny do ewentualnego prawidłowego funkcjonowania sklepu.
7.    Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia w dostawach spowodowane okolicznościami za które nie ponosi odpowiedzialności min. brak dostępności produktów u producenta, opóźnienia w jego realizacji związane z sytuacją geopolityczną. 
8.    W sytuacji o której mowa w ust 7 Sprzedawca niezwłocznie informuje o wystąpieniu opóźnienia o jego przyczynach jak też oferuje do sprzedaży inny produkt o tożsamych lub zbliżonych parametrach. Klient ma prawo odstąpienia od umowy bez żądania prawa do rekompensaty od Sprzedającego jeżeli opóźnienie przekracza okres ….. dni, o czym informuje Sprzedawcę na piśmie lub w wiadomości email. Zwrot środków następuje w terminie do 7 dni od daty wpływu oświadczenia o odstąpieniu od umowy sprzedaży. 
9.    Dostarczony przez Sprzedającego towar pozostaje jego własnością, aż do czasu pełnej zapłaty należności za towar oraz wszelkich wynikających z dostawy lub usługi kosztów i świadczeń dodatkowych.
10.    Ryzyko utraty lub uszkodzenia towaru przechodzi na Kupującego w momencie rozładunku w miejscu dostawy, co potwierdza Kupujący, lub upoważniona przez Kupującego osoba składając podpis na dokumencie WZ.


Płatności
1.    Klient może wybrać następujące formy płatności:
a)    płatność gotówkowa - płatność do kasy lub przelewem na rachunek Sprzedawcy przed realizacją dostawy;
b)    przelew zrealizowany za pośrednictwem operatora płatności Blue Media. Akceptowalne karty płatnicze: Visa; Visa Electron; Mastercard; MasterCard Electronic; Maestro.

2.    Sprzedawca ma prawo żądać od Klienta przedpłaty o czym informuje najpóźniej w wiadomości email stanowiącej potwierdzenie zamówienia. Wysokość oraz termin uiszczenia przedpłaty jest ustalany indywidualnie z Klientem.
3.    Sprzedawca może zastosować na wniosek Klienta odroczony termin płatności. Wysokość oraz termin odroczonej wpłaty są ustalane indywidualnie z Klientem najpóźniej w dacie potwierdzenia przez Sprzedawcę zamówienia.  Sprzedawca ma prawo żądać od Klienta niezbędnych dokumentów do oszacowania zdolności kredytowej oraz wystawiania faktury VAT. Zakres wymaganych dokumentów zależy od poziomu limitu kredytowego oraz przyznawanego terminu płatności. 
4.    Klient jest zobowiązany dokonać płatności w terminie wskazanym przez Sprzedawcę w wiadomości email potwierdzającej przyjęcie zamówienia do realizacji. W przypadku braku płatności w wyznaczonym terminie Sprzedawca ma prawo:
a)    Odstąpić od umowy sprzedaży w terminie 10 dni o czym informuje Klienta- jeżeli towar nie został wysłany;
b)    Naliczyć odsetki ustawowe lub odsetki za opóźnienie w transakcjach handlowych – jeżeli towar został wysłany. W przypadku zwłoki w dokonaniu zapłaty przekraczającej 14 dni lub grożącej niewypłacalności Klienta, Sprzedawca ma prawo żądać zapłaty wszystkich nieuregulowanych należności, wstrzymać dostawy i świadczenie usług, lub wykonywać je wyłącznie w rozliczeniu gotówkowym. Sprzedawca ma ponadto prawo częściowo lub całkowicie odstąpić od umowy i odebrać towary uprzednio dostarczone.

5.    W przypadku rezygnacji przez Klienta z zamówienia po dacie jego potwierdzenia przez Sprzedawcę, Sprzedawca ma prawo naliczyć karę umowną tytułem niezrealizowanej dostawy w wysokości …………. o czym informuje Klienta niezaocznie po rezygnacji przez niego z zamówienia. 
6.    Rezygnacja z zamówienia po jego wysłaniu do Klienta nie jest możliwa.
7.     Datą zapłaty jest data uznania rachunku bankowego Sprzedającego. Jakiekolwiek potrącenia wzajemnych należności, jednostronne zarachowania lub opóźnienia w zapłacie należności przez Kupującego są niedozwolone.
8.    Sprzedawca na wniosek kupującego, wystawi duplikat lub kopię dokumentu dostawy lub duplikat faktury. Za wystawienie duplikatu lub kopii dokumentu dostawy lub faktury starszego/starszej niż 4 miesiące Kupujący zostanie obciążony przez Sprzedającego opłatą w wysokości 5 pln netto za każdy dokument.

Dostawy i zwroty

1.    Dostawy są realizowane przez Sprzedającego na terenie Polski.
2.    Kupujący ma możliwość odbioru zakupionego towaru w ramach własnego transportu bezpośrednio z magazynu Sprzedającego.
3.    Kupujący zobowiązany jest potwierdzić w zamówieniu dokładny adres dostawy. Wszelkie zmiany adresu dostawy muszą być niezwłocznie zgłoszone Sprzedającemu i zaakceptowane przez Sprzedającego.
4.    W przypadku dostaw niespełniających warunków minimum wartościowego wynoszącego 1000 zł na zamówienie Sprzedający obciąży Kupującego kwotą za realizację małego zamówienia w wysokości 50 zł netto.
5.    Do każdego zamówienia realizowanego za pośrednictwem transportu Sprzedającego zostanie doliczona opłata dystrybucyjna w wysokości 3,5% wartości netto.
6.    Szczegóły harmonogramu dostaw realizowanych przez Sprzedającego precyzuje Regulamin Dostaw (dostępny na stronie internetowej Sprzedającego).
7.    Sprzedający informuje o tolerancji gramatury, wagi palety, ilości arkuszy oraz formatu sprzedawanego towaru, z tym że uzależnione jest to od tolerancji stosowanej przez producenta danego rodzaju towaru. Sprzedający ma obowiązek przekazać Kupującemu na jego wniosek informację co do stosowanych przez producenta tolerancji w odniesieniu do towaru, który ma zamiar zamówić bądź towaru, który zamówił.
8.    Sprzedający nie świadczy usługi rozładunku towaru.
9.    Sprzedający nie odpowiada za szkody lub straty, w tym utracone korzyści Kupującego, spowodowane opóźnioną dostawą.
10.    Kupujący ma możliwość dokonania zwrotu towaru wyłącznie za zgodą Sprzedającego. Jeśli Sprzedający odbiera towar własnym transportem wówczas obciąży Kupującego kosztem transportu w wysokości 120 zł netto, za każdą odbieraną paletę. W przypadku odbiorów mniejszych niż jedna paleta towaru koszt transportu obciążający Kupującego wyniesie 30 zł netto.
11.    Zamówienia indentowe mogą być anulowane najpóźniej 21 dni przed planowaną dostawą jedynie gdy możliwe jest anulowanie zamówienia u producenta papieru. Anulowanie  zamówienia każdorazowo wiąże się  z koniecznością zapłaty opłaty w wysokości 2% wartości brutto zamówienia. Nie pozbawia to Papyrus Sp. z o.o. prawa do dochodzenia dalszego odszkodowania przewyższającego opłatę 2% za anulowanie zamówienia po jego zatwierdzeniu. Anulowanie po wyżej wymienionym terminie nie jest możliwe.
12.    Sprzedawca zgodnie z wolą Klienta dostarcza wraz z towarem paragon lub fakturę VAT.
13.    W dniu nadania towaru Sprzedawca wysyła informacje na email Klienta o rozpoczęciu usługi dostawy. 
 
Rękojmia

1.    W przypadku Klientów pozostających Przedsiębiorcami obowiązują poniższe zasady:
a)    Sprzedający nie udziela gwarancji na dystrybuowany przez niego towar;
b)    W przypadku stwierdzenia wad dostawy lub jakości dostarczonego Towaru Kupującego obowiązuje postępowanie zgodne z procedurą reklamacji dostępną na stronie Sprzedającego (www.papyrus.pl). Stwierdzone podczas odbioru towaru wady muszą być odnotowane w dokumencie WZ pod rygorem nieuznania reklamacji, a reklamacja musi być złożona w terminie ……. dni od daty odbioru Towaru. 
c)    W przypadku wad jakościowych odpowiedzialność ponosi producent towaru. Reklamacje jakościowe składane są Sprzedającemu zgodnie z procedurą i wymogami opisanymi na stronie Sprzedającego (www.papyrus.pl). W szczególności obowiązuje wypełnienie i przesłanie (listem lub emailem ) protokołu reklamacyjnego wraz z wymaganą dokumentacją (próbki reklamowanego papieru, etykiety z palet), wzór protokołu i wykaz wymaganej dokumentacji - w zależności od stwierdzonej wady - dostępny jest na stronie Sprzedającego (www.papyrus.com/plPL).
d)    W przypadku uznania reklamacji przez producenta, Sprzedający wystawia stosowny dokument księgowy. Sprzedający nie stosuje wymiany towaru na wolny od wad.
e)    Sprzedający ma prawo odmówić rozpatrzenia reklamacji w przypadku, gdy ilość zużytego towaru przekracza 20% ilości dostarczonej.
f)    Zgłoszenie roszczeń reklamacyjnych nie uprawnia Kupującego do wstrzymania zapłaty należności z wystawionej faktury, dotyczącej reklamowanego towaru.


Odstąpienie od umowy sprzedaży

1. Klient będący Konsumentem oraz Przedsiębiorca z uprawnieniami Konsumenta, który zawarł Umowę sprzedaży, może w terminie 14 dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny.
     2.    Bieg terminu na odstąpienie od Umowy sprzedaży rozpoczyna się od chwili objęcia Towaru w posiadanie przez Konsumenta, Przedsiębiorcę z uprawnieniami Konsumenta lub wskazaną przez nich osobę trzecią inną niż przewoźnik.
     3. Konsument oraz Przedsiębiorca z uprawnieniami Konsumenta może odstąpić od Umowy sprzedaży składając Sprzedawcy oświadczenie o odstąpieniu. Oświadczenie to może zostać złożone przykładowo pisemnie na adres Sprzedawcy lub na adres email: …..Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.
     4. Sprzedawca niezwłocznie potwierdza Konsumentowi oraz Przedsiębiorcy z uprawnieniami Konsumenta otrzymanie oświadczenia o odstąpieniu.
     3.    W przypadku odstąpienia od Umowy sprzedaży, jest ona uważana za niezawartą.
     4.    Jeśli Konsument lub Przedsiębiorca z uprawnieniami Konsumenta złożył oświadczenie o odstąpieniu od Umowy sprzedaży zanim Sprzedawca przyjął jego ofertę, oferta przestaje wiązać.
     5.    Sprzedawca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia Konsumenta lub Przedsiębiorcy z uprawnieniami Konsumenta o odstąpieniu od Umowy sprzedaży, zwrócić mu wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszt Dostawy Towaru do Konsumenta lub Przedsiębiorcy z uprawnieniami Konsumenta. Sprzedawca może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od Konsumenta lub Przedsiębiorcy z uprawnieniami Konsumenta do chwili otrzymania z powrotem Towaru lub dostarczenia przez Konsumenta lub Przedsiębiorcy z uprawnieniami Konsumenta dowodu odesłania Towaru, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
     6.    Jeżeli Konsument lub Przedsiębiorca z uprawnieniami Konsumenta korzystający z prawa do odstąpienia wybrał sposób dostarczenia Towaru inny niż najtańszy zwykły sposób Dostawy oferowany przez Sprzedawcę, Sprzedawca nie jest zobowiązany do zwrotu Konsumentowi lub Przedsiębiorcy z uprawnieniami Konsumenta poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.
     7.    Konsument lub Przedsiębiorca z uprawnieniami Konsumenta ma obowiązek zwrócić Towar Sprzedawcy niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia, w którym odstąpił od Umowy sprzedaży. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie Towaru na adres Sprzedawcy przed upływem tego terminu.
     8.    W wypadku odstąpienia Klient będący Konsumentem lub Przedsiębiorca z uprawnieniami Konsumenta ponosi tylko bezpośrednie koszty zwrotu.
     9.    Jeśli ze względu na swój charakter Towar nie może zostać w zwykłym trybie odesłany pocztą, Sprzedawca informuje Konsumenta oraz Przedsiębiorcę z uprawnieniami Konsumenta o kosztach zwrotu rzeczy na Stronie Internetowej Sklepu.
     10.    Konsument oraz Przedsiębiorca z uprawnieniami Konsumenta ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości Towaru będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza sposób konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania Towaru.
     11.    Sprzedawca dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył Konsument lub Przedsiębiorca z uprawnieniami Konsumenta chyba, że Konsument lub Przedsiębiorca z uprawnieniami Konsumenta wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.
     12.    Prawo odstąpienia od Umowy sprzedaży nie przysługuje Konsumentowi oraz Przedsiębiorcy z uprawnieniami Konsumenta w odniesieniu do umów w których Towarem jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia.
     13.    Prawo odstąpienia od Umowy sprzedaży nie przysługuje Konsumentowi oraz Przedsiębiorcy z uprawnieniami Konsumenta w odniesieniu do umów, w których Towarem jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu.


Przetwarzanie i ochrona danych osobowych

1.    W wyniku złożenia zamówienia Sprzedawca uprawniony jest do przetwarzania danych osobowych w ramach prowadzonej działalności gospodarczej z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa danych określonych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27.04.2016 r. nr 2016/679  w celu nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania umowy lub w celach marketingowych ( odrębna zgoda)
2.    Sprzedawca nie udostępnia danych osobowych Klienta podmiotom trzecim w celach ich przetwarzania i  wykorzystywania na potrzeby marketingu bez uprzedniej odrębnej i dobrowolnej zgody Klienta.
3.    Wyrażenie przez Klienta zgody na przetwarzanie jego danych osobowych w celach marketingowych jak tez brak wyrażenie tejże zgody nie warunkuje zawarcia umowy sprzedaży.
4.    Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności.  


Postępowanie reklamacyjne

Postępowanie reklamacyjne powinno być zgodne z procedurą zgłaszania reklamacji u Sprzedawcy. Procedura reklamacyjna znajduje się na stronie www.papyrus.com/pl.

Konsument i Przedsiębiorca na prawach konsumenta
1.    W stosunku do Klientów pozostających Konsumentami i Przedsiębiorcami na prawach konsumenta zastosowanie znajdują przepisy ogólne KC oraz przepisy ustawy o prawach konsumenta.
2.    Sprzedawca jest zobowiązany do udzielenia odpowiedzi na reklamację konsumenta / przedsiębiorcy na prawach konsumenta w terminie do 14 dni od daty jej otrzymania pod rygorem uznania, iż uznaje jej treść.
3.    Prawo do odstąpienia do umowy wynosi 14 dni od daty wskazanej w ust 4. Konsument/ przedsiębiorca na prawach konsumenta nie musi podawać przyczyny odstąpienia. Nie jest także zobligowany do ponoszenia kosztów poza przypadkami wskazanymi w art. 33, 34 ust 2 i art. 35 ustawy Prawa konsumenta. 
4.    Bieg terminu do odstąpienia od umowy rozpoczyna się:
a)    dla umowy, w wykonaniu której przedsiębiorca wydaje towar, będąc zobowiązany do przeniesienia jego własności - od objęcia towaru w posiadanie przez konsumenta lub wskazaną przez niego osobę trzecią inną niż przewoźnik;
b)    w przypadku umowy, która:
-obejmuje wiele towarów, które są dostarczane osobno, partiami lub w częściach - od objęcia w posiadanie ostatniego towaru, jego partii lub części,
-polega na regularnym dostarczaniu towaru przez czas oznaczony - od objęcia w posiadanie pierwszego z towarów;
c)    dla pozostałych umów - od dnia zawarcia umowy.
5.    Sprzedawca ma obowiązek potwierdzić otrzymanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy.
6.    Sprzedawca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta/ przedsiębiorcy na prawach konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwrócić konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia towaru.
7.    Przedsiębiorca dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył konsument, chyba że konsument wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.
 Jeżeli przedsiębiorca nie zaproponował, że sam odbierze towar od konsumenta, może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od konsumenta do chwili otrzymania towaru z powrotem lub dostarczenia przez konsumenta dowodu jego odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
8.    Prawo do odstąpienia nie dotyczy towarów i przypadków o których mowa w art. 38 ustawy Prawa konsumenta.
9.    Towar jest zgodny z umową, jeżeli zgodne z umową pozostają w szczególności jego opis, rodzaj, ilość, jakość, kompletność i funkcjonalność, przydatność do szczególnego celu, do którego jest potrzebny konsumentowi, o którym konsument powiadomił przedsiębiorcę najpóźniej w chwili zawarcia umowy i który Sprzedający zaakceptował.

10.     Towar musi być dostarczany z opakowaniem, akcesoriami i instrukcjami, których dostarczenia konsument może rozsądnie oczekiwać oraz być takiej samej jakości jak próbka lub wzór, które przedsiębiorca udostępnił konsumentowi przed zawarciem umowy, i odpowiadać opisowi takiej próbki lub takiego wzoru.
11.    Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za brak zgodności towaru z umową w zakresie, o którym mowa w ust. 9 jeżeli konsument, najpóźniej w chwili zawarcia umowy, został wyraźnie poinformowany, że konkretna cecha towaru odbiega od wymogów zgodności z umową oraz wyraźnie i odrębnie zaakceptował brak konkretnej cechy towaru.
12.    Sprzedawca  ponosi odpowiedzialność za brak zgodności towaru z umową wynikający z niewłaściwego zamontowania towaru, jeżeli:
a)zostało ono przeprowadzone przez Sprzedawcę lub  na jego odpowiedzialność;
b)niewłaściwe zamontowanie przeprowadzone przez konsumenta wynikało z błędów w instrukcji dostarczonej przez sprzedawcę.
13.    Sprzedawca ponosi odpowiedzialność za brak zgodności towaru z umową istniejący w chwili jego dostarczenia i ujawniony w ciągu dwóch lat od tej chwili.
14.    Jeżeli towar jest niezgodny z umową, konsument może żądać jego naprawy lub wymiany.
15.    Sprzedawca może dokonać wymiany, gdy konsument żąda naprawy, lub sprzedawca może dokonać naprawy, gdy konsument żąda wymiany, jeżeli doprowadzenie do zgodności towaru z umową w sposób wybrany przez konsumenta jest niemożliwe albo wymagałoby nadmiernych kosztów. Jeżeli naprawa i wymiana są niemożliwe lub wymagałyby nadmiernych kosztów może on odmówić doprowadzenia towaru do zgodności z umową.
16.    Sprzedawca dokonuje naprawy lub wymiany w rozsądnym czasie od chwili, w której został poinformowany przez konsumenta o braku zgodności z umową, i bez nadmiernych niedogodności dla konsumenta, uwzględniając specyfikę towaru oraz cel, w jakim konsument go nabył. Koszty naprawy lub wymiany, w tym w szczególności koszty opłat pocztowych, przewozu, robocizny i materiałów, ponosi sprzedawca.

17.    Konsument udostępnia Sprzedawcy towar podlegający naprawie lub wymianie. Sprzedawca odbiera od konsumenta towar na swój koszt.

18.    Jeżeli towar został zamontowany przed ujawnieniem się braku zgodności towaru z umową, Sprzedawca demontuje towar oraz montuje go ponownie po dokonaniu naprawy lub wymiany albo zleca wykonanie tych czynności na swój koszt.
19.    Jeżeli towar jest niezgodny z umową, konsument może złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy, gdy:
a)    Sprzedawca odmówił doprowadzenia towaru do zgodności z umową;
b)    Sprzedawca nie doprowadził towaru do zgodności z umową;
c)    brak zgodności towaru z umową występuje nadal, mimo że Sprzedawca próbował doprowadzić towar do zgodności z umową;
d)    brak zgodności towaru z umową jest na tyle istotny, że uzasadnia obniżenie ceny albo odstąpienie od umowy bez uprzedniego skorzystania z pozostałych uprawnień;
e)    z oświadczenia Sprzedawcy lub okoliczności wyraźnie wynika, że nie doprowadzi on towaru do zgodności z umową w rozsądnym czasie lub bez nadmiernych niedogodności dla konsumenta.
20.    Konsument nie może odstąpić od umowy, jeżeli brak zgodności towaru z umową jest nieistotny. Domniemywa się, że brak zgodności towaru z umową jest istotny.
21.    Jeżeli brak zgodności z umową dotyczy jedynie niektórych towarów dostarczonych na podstawie umowy konsument może odstąpić od umowy jedynie w odniesieniu do tych towarów, a także w odniesieniu do innych towarów nabytych przez konsumenta wraz z towarami niezgodnymi z umową, jeżeli nie można rozsądnie oczekiwać, aby konsument zgodził się zatrzymać wyłącznie towary zgodne z umową.
22.    W razie odstąpienia od umowy konsument niezwłocznie zwraca towar przedsiębiorcy na jego koszt. Sprzedawca zwraca konsumentowi cenę niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania towaru lub dowodu jego odesłania.
23.    Sprzedawca dokonuje zwrotu ceny przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył konsument, chyba że konsument wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.


Postanowienia końcowe

1.    Niniejszy Regulamin obowiązuje od dnia 24.02.2023

2.    W sprawach nieuregulowanych powyższym Regulaminem mają zastosowanie odrębne umowy podpisane przez Sprzedawcę z Klientem oraz przepisy Kodeksu cywilnego jak też przepisy prawa powszechnie obowiązującego.
3.    Właściwym sądem do rozstrzygania sporów powstałych na tle działalności prowadzonej przez Sprzedawcę z Klientem Przedsiębiorcą jest sąd  właściwy dla siedziby Sprzedawcy.
4.    Sprzedawca jest uprawniony do zmiany niniejszego Regulaminu.

Miejscowość: ……………………………………………    Data:…………………………………………………….

Porozumienie o współpracy

1.    Kupujący otrzymuje    _ % rabatu do dnia    za dokonywanie zakupów drogą internetową.

2.    Minimalna kwota zamówienia wynosi 1.000 zł netto.

3.    Kupujący potwierdza, że zapoznał się i akceptuje warunki Regulaminu, procedury reklamacyjnej oraz harmonogramu zamówień i dostaw.


KUPUJĄCY:    SPRZEDAJĄCY:

Firma …………………………………………………    Papyrus Sp. z o.o.
Adres…………………………………………………    ul. Wołoska 5
Miasto i Kod Pocztowy………………………    02-675 Warszawa
……………………………………………………………    NIP” 779-00-00-505


Porozumienie sporządzone w 2 egzemplarzach – po jednej dla każdej ze stron.


KUPUJĄCY:    SPRZEDAJĄCY:

……………………………………………………………    ……………………………………………………………
 

:-(

It looks like the application is not working properly on this device. Please contact customer support with a screenshot of this message, so that we can help you.