Gmund Colors – ekologia spotyka kolor

Asortyment Gmund Colors od początku swojej działalności wyznacza standardy. Gmund chce udowodnić zrównoważony rozwój, a nie tylko reklamować kolorowość, a tym samym zaoferować prawdziwą wartość dodaną - ekologiczną, ekonomiczną, a także społeczną. Jako pierwszy na świecie specjalista od papierów wysokogatunkowych, Gmund wybrał dwa konkretne i skuteczne środki długoterminowe:

 

 

Zieleń może być taka piękna

  • Maksymalny efekt wizualny dzięki wyjątkowemu kolorowi i jakości
  • Minimalny ślad ekologiczny - dzięki neutralności pod względem emisji CO2 i certyfikacji Cradle to Cradle Certified® Silver cała kolekcja jest bardziej zrównoważona niż kiedykolwiek.
         
           

Gmund Colors jest neutralny dla klimatu

Nie da się całkowicie wyeliminować emisji CO2 podczas produkcji papieru Gmund Colors, więc kompensujemy 100% tych emisji, wspierając globalne projekty ochrony klimatu. Jednocześnie ograniczamy naszą emisję CO2 w Gmundzie. Już dziś do 75% naszego zapotrzebowania na energię zaspokaja energia elektryczna, którą sami wytwarzamy z odnawialnych, bezemisyjnych źródeł.

 

Gmund Colors posiada Cradle to Cradle Certified® Silver

Uznawany na całym świecie standard bezpiecznych i zrównoważonych produktów wysokiej jakości wytwarzanych dla gospodarki o obiegu zamkniętym. Norma ta poświadcza zdrowie materiałów, możliwość recyklingu, wykorzystanie energii odnawialnej, gospodarkę wodną i zgodność z normami społecznymi. Surowce stają się coraz rzadsze. Odpady to surowiec w niewłaściwym miejscu. Dzięki C2C przepływy materiałów stają się cyklami materiałów – a odpady stają się surowcem dla nowych produktów

Cradle to Cradle Certified® jest zastrzeżonym znakiem towarowym Cradle to Cradle Products Innovation Institute.

         
           

Kierunek -> gospodarka o obiegu zamkniętym

Obejrzyj film o gospodarce o obiegu zamkniętym — Cradle to Cradle. Wystarczy kliknąć na obrazek po lewej stronie.

 

Zamów bezpłatną broszurę

W dzisiejszych czasach każdy, kto chce coś szybko przekazać, robi to cyfrowo. Każdy, kto chce zostawić trwałą wiadomość, robi to na papierze. W tym sensie papier jest bardziej zrównoważony niż jakikolwiek e-mail czy wiadomość tekstowa.

Skontaktuj się z nami