Opako - papier z wartością dodaną

Wyjątkowa wartość dodana papierów OPAKO® polega na znacznie mniejszej masie przy tym samym, niskim stopniu przezroczystości. Oznacza to, że w przypadku większej objętości właściwej danej realizacji potrzebne są mniejsze ilości papieru, co gwarantuje mniejsze koszty samego surowca. Jest to również świetne rozwiązanie w aspekcie ochrony środowiska!

 

WSZYSTKO ZALEŻY OD OBJĘTOŚCI

Od objętości właściwej papieru w dużym stopniu zależy to, jakie wrażenie dotykowe będzie sprawiać gotowy wydruk. To, czy do wydruku należy zastosować papier o dużej czy małej objętości właściwej, zależy od planowanego zastosowania i pożądanego efektu. Jeśli książka ma sprawiać wrażenie bogatej w treść i grubej, należy wybrać papier o wysokiej objętości. Jeśli natomiast chce się umieścić jak najwięcej tekstu w cienkiej książce, należy wybrać papier o niskiej objętości właściwej. Dzięki korzyści związanej z objętością Opako®Bulk Highwhite daje możliwość, by przy zachowaniu tych samych wartości technicznych wybrać 65 zamiast 70 g/m2, 75 zamiast 80 g/m2 i 85 zamiast 90 g/m2.

WYSOKA OBJĘTOŚĆ WŁAŚCIWA, LEKKOŚĆ I WYDAJNOŚĆ
OPAKO®BULK HIGHWHITE

Opako®Bulk Highwhite charakteryzuje się kilkoma wyjątkowymi cechami. Dzięki niewielkiej masie jest lżejszy niż porównywalne produkty, a przy tym zachowuje doskonałą wierność wydruku i bardzo wysoką nieprzezroczystość. Dzięki gładkiej powierzchni i neutralnej białości matowy powlekany papier o niskiej zawartości drewna Opako®Bulk Highwhite zapewnia niezwykle wysoką czytelność tekstu. Ponadto nadaje się do kontaktu z żywnością a na zamówienie dostępny jest również z certyfikatem PEFC lub FSC.

Sprawdź ofertę papierów drzewnych w e-sklepie Papyrus!

OpakoSilk®

Papier powlekany, drzewny, biały, wykończenie silk

OpakoGloss®

Papier powlekany, drzewny, biały, wykończenie błyszczące

 

OpakoBulk® Highwhite

Papier powlekany, drzewny, biały, matowy, ze spulchnieniem 1.05