2023-04-24

Transformacja odpadów w 10 pięknych kolorów

Ekologiczny papier z historią: Gmund Used jest wykonany w 100% z makulatury. Do produkcji Gmund Used jest wykorzystywana DIP (odbarwiona masa celulozowa), przekształcając w ten sposób makulaturę papierową w wysokiej jakości papier ozdobny. Gmund Used jest najnowszym, przełomowym produktem, który pochodzi w 100% z recyklingu i jest niezrównany pod względem wytrzymałości i estetyki. Dostępny w 10 wyselekcjonowanych i zupełnie nowych kolorach, z których każdy jest nieoczywisty i posiada matowe wykończenie. Gmund Used jest idealnym rozwiązaniem do nowoczesnej komunikacji.

Estetyka i zrównoważony rozwój dla zielonej przyszłości

Papier makulaturowy ma wiele zalet. Chroni środowisko i oszczędza cenne zasoby. Fabryka Gmund jest zaangażowana w zrównoważony rozwój. Dlatego Gmund Used jest wykonany w 100% z makulatury:

  • 80% pochodzi z wysokiej jakości masy celulozowej z certyfikatem FSC®.

  • 20% to odpady opakowaniowe wytwarzane na miejscu w Gmund, zbierane i sortowane według rodzaju oraz wykorzystywane w produkcji papieru.

Takie podejście do upcyklingu ogranicza emisyjność i wytwarzanie produktów ubocznych powstających przy użyciu standardowych metod recyklingu: wymaga mniej chemikaliów, mniej wody, mniej energii i mniej transportu. Cała energia elektryczna pochodzi w 100% z energii wodnej. Cała, nieunikniona emisja CO2 jest kompensowana projektem rozwoju energii wiatrowej w Ameryce Południowej.

W porównaniu z produkcją papieru z włókien pierwotnych korzyści są ogromne:

40%
mniej wody
50%
mniej energii
60%
mniej CO²


Gmund Used to kolorowy papier recyklingowy z certyfikatem Cradle to Cradle Certified®, który zdobył poziom Gold lub Silver we wszystkich pięciu ocenianych kategoriach oraz najwyższą ocenę w zakresie obiegu zamkniętego produktów, ochrony czystego powietrza i klimatu oraz sprawiedliwości społecznej.

Chcesz poznać i doświadczyć Gmund Used?
Zapraszamy do kontaktu z nami:

info.pl@papyrus.com
22 449 02 00

Wszechstronny i wytrzymały

Gmund Used to papier makulaturowy o niezwykle wysokiej wytrzymałości, dlatego szczególnie polecany jest do produkcji opakowań, toreb, zawieszek, broszur, folderów, okładek, kart okolicznościowych i nie tylko.

Doskonale sprawdzi się w różnych technikach druku i uszlachetnienia:

  • druk offsetowy
  • typografia
  • sitodruk
  • tłoczenie na sucho
  • tłoczenie folią na gorąco
  • sztancowanie

Innowacyjne kolory w kolekcji Gmund Used zachęcają do wielu nowoczesnych, świeżych zastosowań dla produktów wytwarzanych w zrównoważony sposób. Kolory są nieoczywiste – i znacznie bardziej atrakcyjne - co sprawia, że papier makulaturowy Gmund Used spełnia wszystkie wymagania stawiane papierowi przyszłości.

:-(

It looks like the application is not working properly on this device. Please contact customer support with a screenshot of this message, so that we can help you.