Certyfikat FSC®

FSC® - Forest Stewardship Council, tj. Rada ds. Zrównoważonej Gospodarki Leśnej, jest niezależną pozarządową organizacją założoną w 1993 roku przez instytucje z 25 krajów. Rada opracowała zasady i kryteria (system certyfikacji) w obszarach zarządzania gospodarką leśną (Forest Menagement - FM) oraz kontroli pochodzenia produktu (Chain of Custody - CoC), po spełnieniu których organizacje należące do łańcucha obszaru gospodarki drzewnej mogą uzyskać taki certyfikat. Świadczy on o pełnym zaangażowaniu danej organizacji w proces przyjaznej środowisku praktyki wytwarzania produktów.

Standardy FSC® przeznaczone są dla całego obszaru łańcucha gospodarki drzewnej oraz łańcucha pochodzenia produktu (tj. od lasu do Klienta). Dotyczą one miedzy innymi firm przetwórczych, handlowych oraz wszędzie tam, gdzie mamy styczność z wyrobami, elementami przetworzonymi i nieprzetworzonymi pochodzącymi z drewna a więc również z papierem.

Logo FSC® rozpoznawalne na całym świecie, umieszczone na wyrobie stanowi wizytówkę staranności i dbałości o tereny leśne, ich wykorzystanie i gospodarowanie.

Pobierz certyfikat FSC