Papyrus stāsts

Papyrus galvenais birojs atrodas Melndalā, netālu no Gēteborgas, Zviedrijas rietumu piekrastē. Melndala burtiskā tulkojumā no zviedru valodas nozīmē dzirnavu ieleja. Pilsēta sākotnēji tika izveidota mazas upes krastos, kuras gultnes līmenis 800 m garajā pilsētas teritorijā samazinās par 48 m. Pirmās graudu dzirnavas šeit tika uzbūvētas 9. gadsimtā, un tās darbojās, izmantojot upes straumes radīto jaudu. 16. gadsimtā Melndalā uz upes jau bija uzbūvētas aptuveni 40 dažādu veidu dzirnavas. Pirmā papīrfabrika tika izveidota 1653. gadā. Laika gaitā ražošana tika industrializēta, un 19. gadsimta beigās Melndala varēja lepoties ar tehniskajā ziņā visattīstītāko papīrfabriku Zviedrijā. 1895. gadā Vallenbergi — zviedru magnātu dinastija — nopirka fabriku un padarīja to slavenu ar nosaukumu Papyrus. Papīrfabrika darbojās līdz 2006. gadam.

Papyrus attīstības vēsture skaidri parāda nozares norises 20. gadsimtā — pāreju no maza mēroga uzņēmējdarbības sadrumstalotā tirgū uz konsolidētu darbību visas Eiropas mērogā. Šī norise jaunu un straujāku gaitu ieguva 1980.ajos gados. To daļēji veicināja gan ES jaunās kārtulas, gan Austrumeiropas valstu tirgu atvēršanās. Bija sasniegts tāds attīstības punkts, kad ideja par darbību mājas tirgū šķita pārāk šaura un nenozīmīga.Papyrus ne vienmēr ir bijis liela mēroga uzņēmums. Sākumā mēs bijām uzņēmums, kura veiktā tirdzniecība bija ļoti būtiska vietējos tirgos, taču par mazu, lai aptvertu Eiropas līmeņa iespējas.

Mūsu uzņēmumā ir daudz veiksmes stāstu, kompetenču, sasniegumu un ambīciju. Un tieši to mēs uzskatām par savu priekšrocību. Mēs esam pārliecināti, ka šo apsvērumu īstenošana mums ļaus nākotnē konkurēt tirgos: apņemšanās pret vietējiem klientiem; apņemšanās sniegt augstākās kvalitātes pakalpojumus; rūpes par saviem klientiem, viņu uzņēmumu vēlmju īstenošana, kā arī palīdzības sniegšana, kad un kur vien iespējams — tā ir apņemšanās, kas tiek īstenota visā mūsu uzņēmumā neatkarīgi no biroja atrašanās vietas. Turklāt šīs kopīgās vērtības tiek ņemtas vērā, izvēloties jaunus nākotnes sadarbības partnerus.

Papyrus ir brīnišķīgs uzņēmuma nosaukums. Šī vārda etimoloģiskā sakne cēlusies no vārda “papīrs”. Turklāt tas rada asociācijas ar seno Ēģipti — kultūru, kuru uzskata par Rietumu civilizācijas šūpuli. Šodien Rietumos ir zināms, ka papirusa niedres bija sākotnējais papīra ieguves izejmateriāls.Līdz ar to nosaukums Papyrus saistās ar filozofiju, rakstību, iespiešanu, domu un ideju izplatīšanu neatkarīgi no laika un attāluma.

2017. gadā holdinga sabiedrība Papyrus tika pārdēvēta par OptiGroup, lai atvieglotu uzņēmuma pārveidošanu par pievilcīgu daudzproduktu izplatītāju un pakalpojumu risinājumu sniedzēju. OptiGroup ir vadošais pakalpojumu sniedzējs Ziemeļvalstīs, piedāvājot plašu produktu un pakalpojumu klāstu gan personīgai aizsardzībai, profesionālajām tīrīšanas un higiēnas sistēmām un rūpnieciskajam iepakojumam, kā arī OptiGroup ir lielākais papīra un biroja papīra izplatītājs kontinentālajā Eiropā. OptiGroup uzņēmuma zīmoli  Procurator®, Papyrus®, Scaldia®, Pac®Stadsing®,Supplies Direct™, VeliMark®

Šodien OptiGroup ar saviem meitasuzņēmumiem sniedz uzticamus risinājumus, lai optimizētu dažādu biznesa elementu piegādi vairāk nekā 65 000 klientiem visā Eiropā.