PÖFF 20 - Papyrus AS on ametlik trükipartner A-klassi filmifestivalile

Pimedate Ööde Filmifestival (PÖFF) – on üks suuremaid ja omanäolisemaid filmifestivale Põhja-Euroopas ning piirkonna ainus filmifestival, mis on Rahvusvahelise Filmiprodutsentide Assotsiatsioonide Föderatsiooni (FIAPF) poolt akrediteeritud rahvusvahelise võistlusprogrammiga festival. Selline õigus on maailmas veel 14 festilvalil, mille hulka kuuluvad mh Cannes, Berliin, Veneetsia, Karlovy Vary, Tokyo, Moskva, Shanghai, San Sebastian ja Varssav.

Festival hõlmab palju erinevaid sündmusi, kolm täismahus alafestivali (Animated Dreams, Just Film, Sleepwalkers) ja rahvusvahelised filmitööstuse sündmused, mis toovad Tallinnasse kokku filme ja filmitegijad rohkem kui 70st riigist Ameerikast Aasiani.

Festivali kuulub kaks rahvusvahelist võistlusprogrammi (Põhi Võistlusprogramm ja Debüütfilmide võistlusprogramm), programmid, mis näitavad teiste festivalide menukeid (Panoraam) või põnevaid pärle kuumadel teemadel (Foorum), spetsialiseeritud programmid (Moekino, Vitamiinilaks jne) ning lühifilmide ja retrospektiivide programm, samuti filmiteemalised erisündmused (kontserdid, näitused, loengud jm).

Papyrus AS on PÖFF 20 aasta ametlik trükipartner. Kõikide trükiste valmistamisel on kasutatud Papyruse tootevalikus olevaid pabereid: G-Print, MultiOffset, MultiArt Gloss jne. Trükised on valmistatud koostöös Ecoprint trükikojaga.

Naudi häid filme ja head paberit!

 

Koolitants

Eesti suurim festival on osalejate arvult Laulu- ja Tantsupeo järel tantsufestival Koolitants. Festivali Koolitants loomisel võeti eeskuju ühest teisest tantsualasest ettevõtmisest nimega „Evolutsioon“, mis nägi ilmavalgust 1994. aastal ja oli mõeldud täiskasvanud gruppidele.

Tänaseks on festival arenenud üle-eestilise kandepinnaga tantsufestivaliks. Tõestati, et Koolitantsul on oluline osa meie tantsukultuuris ning tantsuga tegelevaid lapsi on Eesti Vabariigis rohkem, kui ette kujutada osati.

Papyrus AS on Koolitantsu meeskonda toetanud üle 10 aasta.

Koolitants veebikodu

 

Artishoki Biennaal
Artishoki Biennaal on 2008. aastal loodud näituseformaat, mis koondab kümnepäevasel kunstifestivalil kümmet kunstnikku ja kümmet kriitikut. Iga kunstnik esitab näitusele ühe uue teose ning kriitikud kirjutavad artikli kõigi esitatud teoste kohta. Kirjutajate tekste eksponeeritakse näitusesaalis samaaegselt vastava kunstniku teosega.

V Artishoki Biennaal ühendab kunsti- ja teatrivälja ning kutsub kunstnikud teatrisaali. Biennaal toimub 6.–15. oktoobrini Teater NO99 kammersaalis, mis loob biennaalil sümboolse ruumi, kus must teatrikast ja valge galeriikuup kohtuvad – nimetagem seda kunsti-halliks.

Kümnepäevasel kunstifestivalil avatakse igal õhtul uus näitus – üks kunstiteos, kümme kunstikirjutist; dekaadist saab biennaal.

V Artishoki Biennaali kuraator on Evelyn Raudsepp. Osalevad kunstnikud: Eike Eplik, Flo Kasearu, Andres Lõo, Sven Parker, Kristel Saan, Elis Saareväli, Sten Saarits, SKATKA (Rainar Aasrand ja Mikk Madisson), Taavi Suisalu ja Sigrid Viir; ning kirjutajad: Liisi Aibel, Marika Agu, Eero Epner, Eik Hermann, Liisa Kaljula, Jan Kaus, Kaarin Kivirähk, Eha Komissarov, Alvar Loog ja Hanno Soans.


AS Papyrus toetab V Artishoki Biennaali trükisteks ja plakatiteks kasutatud hallide paberitega Papyrus tootevalikust Specials® Finest Paper sarjast.

Loe lähemalt
 

 

Teeme ära!

Teeme Ära Sihtasutus avas 08.09.2016 koos Haus Galeriiga erilise näituse ja rahvusvahelise heategevusoksjoni, kus 35 tuntud Eesti maalikunstnikku aitavad koguda raha 2018. aastal toimuva üleilmse Teeme Ära koristuspäeva korraldamiseks.
Riigimetsa Majandamise Keskuses (RMK) avatud heategevusliku näitus-oksjoni tulu annetatakse Teeme Ära Sihtasutuse poolt juhitava ülemaailmse koristuspäeva heaks, mis toimub 2018. aasta 8. septembril. Koristuspäeval osaleb korraga 150 riiki ning sellest saab Eesti Vabariik 100 üks rahvusvahelisi tähtsündmuseid. Juba täna on Teeme Ära kasvanud rahvusvaheliseks kodanikuliikumiseks, mille tegevustes on kaasa löönud üle 16 miljonit osaleja.

Oma tööd on oksjonile esitanud näiteks Jüri Arrak, Toomas Vint, Laurentsisus, Mall Nukke, Jaan Elken, Tiina Tammetalu, Kamille Saabre jpt. Näha saab ligi 50 maali, millest mitmed on valminud spetsiaalselt Teeme Ära toetamiseks. 

Näitusel kõnelevad kunstnikud kaasa ühiskonna jaoks olulistel keskkonnahoiu teemadel ja jagavad läbi loomingu oma nägemusi puhtast maailmast. Eesti maalikunstnike töödest kümmekond on eksponeeritud RMK-s ning suurem osa on välja pandud Haus Galeriis.

“Viimased aastad Teeme Ära toimkonnas on andnud mulle kindluse, et ka ühest väiksest teost sõltub väga palju. Iga kunstniku ja kunsti ostja panus on seega ülioluline. Ka liblika tiivalöök võib muuta maailma ning iga väiksemgi panus võib lükata käima suured protsessid,“ rääkis Teeme Ära üks algatajatest ja Teeme Ära Sihtasutuse juht Eva Truuverk.

Haus Galerii juht Piia Ausman lisas: “Puhtale maailmale pühendatud heategeva oksjoni näitusele on koondatud valik ühe konkreetse ja väga ilusa teemaga haakuvaid teosed meie tippkunstikelt. Sellesse projekti on pandud palju positiivset energiat. Käesoleva näituse külastamine, oksjonil osalemine ja teoste ostmine üleilmse koristamisepäeva toetuseks on emotsionaalne märk sellest, et me hoolime.” 

Näitus on avatud Haus Galeriis (Uus tn 17, Tallinn) ja Riigimetsa Majandamise Keskuses (Toompuiestee 24, Tallinn) 8. septembrist kuni 8. oktoobrini esmaspäevast reedeni kell 10–18 ning laupäeviti kell 11–16. Näitus on kõikidele külastajatele tasuta. 

Maale on võimalik osta internetipõhises oksjonikeskkonnas www.haus.ee/oksjon ühe kuu jooksul 8. septembrist kuni 8. oktoobrini 2016.

Näitust “Puhastatud maailm. Purified world” ja oksjoni korraldavad Teeme Ära Sihtasutus ja Haus Galerii, kaaskorraldajad Riigimetsa Majandamise Keskus, Äripäev ja Papyrus. Maailmakoristuse rahvusvahelist elluviimist toetavad Eesti Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest, EV100, EAS, Tallink, Skype, DHL Eesti, Zavod BBDO, Jobbatical, PricewaterhouseCoopers, Sendsmaily. Eesti vabatahtlike tööd toetavad EuroPark, Radisson Blu Hotel Olümpia, Infovara, HansaRaama, Meedius Eesti ja Telia.

Näitusel osalevad kunstnikud: Vano Allsalu, Siim-Tanel Annus, Ivi Arrak, Jüri Arrak, Jaan Elken, Herlet Elvisto, Ashot Jegikjan, Eva Jänes, Ivar Kaasik, Rene Kari, Liis Koger, Liisa Kruusmägi, Inge Kudisiim, Andro Kööp, August Künnapu, Laurentsius, Ivika Luisk, Helle Lõhmus, Lilian Mosolainen, Stina Murakas, Mall Nukke, Juss Piho, Jane Remm, Mari Roosvalt, Uuno Roosvalt, Tarmo Roosimölder, Kamille Saabre, Sven Saag, Krista Sokolova, Anatoli Strahhov, Maret Suurmets-Kuura, Tiina Tammetalu, Valev Sein, Toomas Vint, Mihkel Vorsman.

Loe edasi

 

Perekalender 2017

ELPL ja Perekaart

Tegemist on ELPL ja Perekaardi poolt korraldatud laste joonistusvõistlusega – Minu unistuste päev- Kalendris on 12 erineva lapse tööd, mis said märgitud võitjatena. Peavõiduks oli reis Rootsi ja selle võitis kaanel olev töö, mille autoriks oli terve pere.

Kalender on trükitud G-Print 150gsm

Kalendri saad endale soetada või sõbrale kingituseks saata SIIT