Ajalugu

Papyruse peakontor asub Rootsi läänekaldal Mölndali linnas. Mölndal, mille nimi otsetõlkes on "Veski org", ehitati väikese jõe kallastele, mille langus kalda 800 meetri pikkuses osas on 48 meetrit. Esimesed kärestikuenergiat ärakasutavad viljaveskid ehitati siia 9. sajandil. 16. sajandil sai ligikaudu 40 erinevat sorti veski vesirattad oma jõu Mölndali kärestikust.

 
Esimene paberivabrik ehitati 1653. aastal. Viimaks aga tootmine industrialiseeriti ja 19. sajandi lõpu poole võis Mölndal uhkeldada tehniliselt kõige arenenuma paberivabrikuga kogu Rootsis. 1895. aastal ostis vabriku ära Rootsi magnaatide dünastia Wallenberg ning muutis selle kuulsaks Papyruse nime all. Paberivabrik töötas aastani 2006.

 
Killustatust konsolideerituks Papyruse ajalugu kirjeldab selgelt tööstuse arengut 20. sajandil - muutumist väikesemahulisest ettevõttest killustatud turul konsolideeritud üle-euroopaliseks tegevuseks. Areng astus pikemate ja kiiremate sammudega alates 1980. aastatest eeskätt seetõttu, et uued EL reeglid sillutasid tööstusele teed ning seda osaliselt tänu endiste Ida-Euroopa riikide avanemisele. Me olime jõudnud sellesse ajaloo punkti, kus koduturu kontseptsioon ei omanud enam erilist mõtet.

 
Seega ei ole Papyrus alati olnud suur. Oleme pärit kaubandustegevuse nendest ridadest, mis olid kahtlemata tähtsad nende koduturgudel, kuid olid Euroopa mastaabis pildi muutmiseks liiga väikesed.

Oleme mitmete edulugude, pädevuste, uhkuste ja ambitsioonidega ettevõte. Just see ongi meie eeliseks. See muudab meid konkurentsivõimeliseks ka homme. Meie pühendumus kohalikele klientidele. Meie pühendumus pakkuda esmaklassilist teenust. See, et me hoolime inimestest ja nende ettevõtetest ning soovime aidata kõikjal ja alati, kui saame – pühendumus, mida jagame üle terve ettevõtte, sõltumata selle asukohast. Uute partnerite valimisel edasiseks kasvamiseks ongi põhiliseks just need ühised väärtused.

 
Papyrus on erakordselt hea nimi. Papyrus on sõna „paber“ etümoloogiliseks tüveks. See nimi tekitab seoseid muistse Egiptusega – kultuuriga, mida tunnustatakse kui lääne tsivilisatsiooni hälli. Papüüruseroog ise oli toormaterjaliks esimesele lääne poolkeral teadaolevale meie mõistes paberile. Papyrus tekitab seosed mõtlemise, kirjutamise, trükkimise ning mõtete ja ideede jagamise traditsiooniga läbi ajaloo.