OptiGroup finalizuje prodej své německé společnosti pro distribuci papíru

Tiskové prohlášení, 12. července 2019 v 8:00

 

Společnost OptiGroup dnes uzavřela prodej své německé společnosti pro distribuci papíru, Papyrus Deutschland GmBH & Co KG společnosti Investimentos, Participações e Gestão, S.A. (Inapa), která má v úmyslu tento podnik sloučit se svou německou dceřinou společností Papier Union GmbH. Převod je v souladu se strategií společnosti OptiGroup diverzifikovat se do oblastí s vyšším růstem. Datum účinnosti převodu bude 31. července 2019.

 

 

Vyjádření prezidenta a generálního ředitele společnosti OptiGroup, Sörena Gaardboea:

„Prodej naší německé společnosti pro distribuci papíru je dalším krokem ve strategii společnosti OptiGroup posílit a aktivně rozvíjet obchodní portfolio. V posledních letech jsme provedli několik strategických akvizic v oblasti osobních ochranných prostředků, úklidu a hygieny a obalů. Kapitál uvolněný prodejem bude využit k dalšímu rozvoji našeho portfolia společností a k urychlení transformace směrem k odvětvím s vyšším růstem“.

 

 

Vyjádření vedoucího v oblasti Tiskových a kreativních řešení, Niklase Järbura:

„Trh distribuce papíru v Německu byl v posledních letech pod silným tlakem a je nezbytné, aby tradiční obchodníci s papírem restrukturalizovali a posílili svou platformu pro zákazníky, dodavatele a zaměstnance.

 

Naše společnosti Papyrus mimo Německo nejsou tímto převodem dotčeny a Papyrus bude i nadále předním distributorem papíru pro polygrafický průmysl se silnými pozicemi na trhu v zemích Beneluxu, Skandinávie, Švýcarska a východní Evropy.

 

 

 

 

Pro více informací prosím kontaktujte:

Stefan Sikander, ředitel pro firemní komunikaci, OptiGroup, tel. + 46 706 404 684