2023-05-09

Přeměna odpadních materiálu na 10 krásných barev

Ekologický papír s historií: Gmund Used je vyroben ze 100% použitého papíru. Při jeho výrobě se využívá DIP (odbarvená buničina), čímž se vyřazený papír mění na vysoce kvalitní designový papír Gmund. Naším nejnovějším průlomovým produktem je papír, který je zároveň 100% recyklovaný a bezkonkurenčně pevný a estetický. Gmund Used je k dispozici v 10 výrazných prachových barvách, z nichž každá se může pochlubit vynikající kvalitou a matným povrchem. Znáte lepšího partnera pro autentickou komunikaci?

Estetická udržitelnost pro zelený speciál

Recyklovaný papír má mnoho výhod. Chrání životní prostředí, šetří cenné zdroje. Společnost Gmund se zavázala k udržitelnosti. Proto je Gmund Used vyroben ze 100% recyklovaného papíru:

  • 80% pochází z vysoce kvalitní recyklované buničiny s certifikátem FSC®.

  • 20% tvoří obalový odpad, který vzniká v místě výroby v Gmundu, sbírá se a třídí podle druhu a dodává se do naší výroby papíru.

Tento přístup upcyklace odstraněuje mnoho emisí a vedlejších produktů vznikajících při standardních metodách recyklace, vyžaduje méně chemikálií, méně vody, méně energie a méně dopravy. Veškerá elektrická energie pochází pouze z vodních elektráren. Veškeré nevyhnutelné emise CO2 jsou kompenzovány. .

Ve srovnání s výrobou papíru z primárních vláken jsou výhody obrovské:

40%
méně vody
50%
méně energie
60%
méně CO²


Gmund Used je držitelem certifikátu Cradle to Cradle Certified® pro barevný recyklovaný papír, který získal zlatou nebo stříbrnou známku ve všech pěti kategoriích a nejvyšší hodnocení v oblasti oběhového hospodářství, ochrany čistého ovzduší a klimatu a sociální spravedlnosti.

Nakupujte nyní:

Potřebujete si Gmund Used osahat?

Pište nebo volejte!

info.cz@papyrus.com

+420 210 023 100

Všestranný a silný

Gmund Used je recyklovaný papír s neobvykle vysokou pevností. Je vhodný zejména pro obaly, tašky, visačky, brožury, složky, poštovní zásilky, obálky, blahopřání apod. a pro všechny následující způsoby tisku:

  • Ofsetový tisk

  • Letterpress

  • Sítotisk

  • Slepotisk

  • Ražba horkou fólií

  • Laser

Inovativní barvy v kolekci mund Used nabízejí mnoho moderních a neotřelých způsobů využití s udržitelným potiskem. Jsou mnohem atraktivnější a úplně jiné. Gmund Used splňuje všechny požadavky na papír budoucnosti.