Kartono pretenzija

DĖL KARTONO PRETENZIJŲ TENKINIMO

Kartono viršutinio sluoksnio atsisluoksniavimas (angl. peel-back), paprastai vadinamas „cigaravimu“, tai defektas, atsirandantis spaustuvėje tuo metu, kai fabrikinis lakštas apipjaunamas pagal spausdinimo formatą ir tada, kai kartono šūsnis perkeliama prieš spausdinant, taip pat spausdinimo metu ir po jo. Dalies daugiasluoksnio kartono šūsnies perkėlimas arba perstūmimas gali turėti neigiamų padarinių, nes atliekant tokias operacijas, pažeidžiami daugiasluoksnio kartono kraštai. Pažeidus kraštus gali atplyšti viršutinis lakšto sluoksnis ir susidaryti plonas ir labai kietas popieriaus ritinėlis (peel-back). Kraštų pažeidimo priežastis gali būti ir atšilęs arba nudilęs peilis. Gana dažnai pjovimo metu pažeidžiamas paskutinis šūsnies lakštas. Dėl to jį reikia pašalinti ir pjauti nedideles šūsnis, tada paskutinis lakštas bus taisyklingai nupjaunamas.
Pežeidimui atsirasti pakanka tik vieno pluošto, kuris išsikiša iš lakšto krašto. Esant spaudimui, su kuriuo perkeliama šūsnis, pluoštas kartu su jų dengiančia medžiaga išplėšiamas, šūsniai judant kartono sluoksnis atplyšta ir susisuka į ritinėlį. Lakštas su tokiu defektu patenka į mašiną, joje išmušami (įlenkiami cilindrai) ar net išimtiniais atvejais pažeidžiama mašina. Tokio tipo lakšto pažeidimai labai retai būna spausdinant fabrikiniu būdu juostomis supjaustytų lakštų. Kur kas dažniau pasitaiko pjaunant lakštus mašinos kryptimi išilgai trumpesniojo šono beveik per pusę. Tada viršutinis kartono sluoksnis praktiškai visada susisuka skersine kryptimi (CD). Tokį defektą sukeliame patys pjaudami ir atlikdami veiksmus su šūsnimi.

Dėl šių, aukščiau išvardintų priežasčių, kartono gamintojai nepriisiima atsakomybės dėl kartono broko, jeigu jis buvo supjautas.

Paskutinės naujienos iš Papyrus

Peržiūrėti naujienas

 
Papyrus el. parduotuvės - Video instrukcija (anglų k.)

Peržiūrėti video